HABER ARA


Gelişmiş Arama

Önemli Linkler

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZDEMİR ÇAKACAK  MERSİN’İN YENİ VALİSİ

ÖZDEMİR ÇAKACAK MERSİN’İN YENİ VALİSİ

Tarih 16 Eylül 2014, 13:48 Editör

Özdemir Çakacak, daha önce Van ve Uşak’ta görev yapmıştı
İçişleri Bakanlığı kararnamesi uyarınca Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu Kocaeli Valiliği’ne, Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak Mersin Valiliği’ne atandı.


2010 yılında Samsun Valisi iken Mersin Valiliği’ne atanan Güzeloğlu, İçişleri Bakanlığı’nın son kararnamesiyle Mersin’deki 4 yıllık görev süresinin sonuna geldi.

Yeni Mersin Valisi Özdemir Çakacak da 2 yıldır Kırşehir Valiliği’ni yürütüyordu.

Özdemir Çakacak’ın özgeçmişi şöyle:

“1960 yılında Adapazarı'nda doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünden 1984 yılında mezun oldu. 1985 yılında Manisa Kaymakam Adayı olarak Kaymakamlık mesleğine katıldı. Mustafakemalpaşa ve Savaştepe Kaymakam Vekilliklerinde bulundu. Konya-Taşkent, Erzurum-Pazaryolu ve Yozgat-Akmağdeni İlçelerinde Kaymakamlık yaptı. Mesleki inceleme ve araştırmalarda bulunmak üzere 1 yıl süreyle ABD'ye gönderildi. MGK Genel Sekreterliği'nde Kamu Diplomasisi Kursu'na katıldı. Afet Zararlarının Azaltılması konusunda Japonya'da incelemelerde bulundu. NATO Acil Durum Sivil Uzmanı seçildi. Afet Yönetimi ve Kamu İdaresi ile ilgili olarak yurtiçi ve yurtdışında çeşitli eğitim çalışmaları, tatbikat ve seminerlere katıldı. 2007 yılında tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile Van Valiliğine atandı. 2009 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile Uşak Valiliğine atandı. Çakacak 2012 yılında da Bakanlar Kurulu Kararı ile Kırşehir Valiliğine Atandı.

Vali Özdemir Çakacak, Kevser Çakacak ile evli ve Bilal ve Burak adlarında iki çocuğu var.”

Kaynak:Mersin imece

Bu haber 872 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyasi Haberler

Turgay Özdemir de CHP İlçe Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

Turgay Özdemir de CHP İlçe Başkanlığı için adaylığını açıkladı. “KOLTUĞA YAPIŞMAM.” Atatürk’ün kurduğu CHP’nin, çok köklü bir kitle partisi olduğunu dile getiren Özdemir, “Geçm...

ilçe kongreleri 8 Şubat'ta

ilçe kongreleri 8 Şubat'ta Mersin’de CHP’nin merkez Yenişehir ve Toroslar ile Tarsus, Gülnar ve Mut ilçe örgütleri görevden alındı. CHP Mersin...

Hava Durumu

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.