HABER ARA


Gelişmiş Arama

Önemli Linkler

EN ÇOK OKUNANLAR

CHP'de BÜYÜK BULUŞMA

CHP'de BÜYÜK BULUŞMA

Tarih 25 Ocak 2014, 15:05 Editör

Mut CHP'de özlenen tablo gerçekleşti.

CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, seçim çalışmaları kapsamında Mut’u ziyaret etti. İlçe girişinde konvoyla karşılanan Özcan, buradan CHP Mut İlçe Başkanlığı’na geçti ve parti binası önünde yurttaşlara seslendi.

Özcan, “Mutlular, bugün sizlerle bir araya gelmek beni çok mutlu etti. İlçe girişinde bizleri binden fazla araçla karşılayan Mut halkına çok teşekkür ediyorum. Mut için çok güzel projelerimiz var. Mut yeni yasayla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlandı. Hem Büyükşehir’de hem de Mut’ta oyunuzu bizden yana kullanın ki vereceğimiz bütün sözleri milim milim yerine getirelim. Bunların gerçekleşmesi için 30 Mart'ta 6 oka yani, Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vermelisiniz. Biz yapamayacağımız sözü vermeyiz. 15 yıldır Mersin'i yönetiyorum. Mut’un CHP’li Belediye Başkan adayı Aslan Küçük ve daire başkanlarımızla birlikte Mut’un sorunlarını birlikte çıkardık ve programa aldık” diye konuştu.

Mut’a yapacakları projeler hakkında da bilgi veren Özcan, “Soğuk hava deposu, meyve suyu fabrikası, salça fabrikası, zeytinyağı entegre tesisi, zeytin paketleme tesisi kurarak, yoğun olarak tarımla uğraşan Mut halkının sorunlarını büyük ölçüde çözmüş olacağız ve gençlere iş ortamı sağlayacağız” dedi.

 

Kayısı üreticisine destek

 

Konuşmasında Mersin İl Özel İdare’nin Mut’a yapması gerek çalışmaları yapmadığını ileri süren Özcan, “Mut’un altyapısı yeterli değil. Altyapısını sil baştan yapacağız. Mut’un asfalt, kaldırım, aydınlatma, içme suyu, arıtma tesisi, çöp sorunu, çevre tanzimi, ulaşım, park, mezarlık gibi büyük çalışmaları Büyükşehir olarak biz yapacağız. Ayrıca, 30 Mart’ta göreve geldiğimizde buraya çok amaçlı kullanılacak kongre ve kültür merkezi yapacağız. Tiyatro, konser gibi tüm kültürel etkinlilerimizi ne zaman isterseniz size göndereceğiz. Mut’a bağlı 94 köy var. Bu köylerin içi de olmak üzere köyler arası bütün yolların asfaltını tamamlayacağız. Her köye oyun gurubu, bank, spor aletleri göndereceğiz. Ayrıca Mut’ta düzenleyeceğimiz Uluslararası Kayısı Festivali ile Mut’u Avrupa'da tanıtacağız” şeklinde konuştu.

 

Barış ve huzuru bozdurmayın

 

CHP’li bir Belediye Başkanı olarak 15 yıllık görev süresince dini, ırkı, mezhebi ne olursa olsun, Mersin’de huzuru ve barışı sağladıklarına vurgu yapan Başkan Macit Özcan, ‘Mersin kavga edilen bir şehir olmaktan çıktı, herkesin kardeşçe yaşadığı bir toplum yarattık. Mersin huzur ve barışın başkentidir. Bunun için çok gayret ettik. Bizim dışımızda seçeceğiniz kişiler, Mersin’deki şu huzuru ve barışı sağlayamaz. Çağdaş, aydın insanların yaşadığı bir şehirdeyiz. Mut’ta sosyal demokrat bil ilçe. Bu nedenle 30 Mart’ta Mut CHP’nin olacaktır’ dedi.

Bu haber 1247 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Mut Haberleri

Okul yollarına yürümeye başladığımız

Okul yollarına yürümeye başladığımız Mut Sulama Birliği Başkanı Mehmet DOĞAN, Öğretmenler günü mesajı: Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan...

DOĞAN'IN 10 KASIM MESAJI

DOĞAN'IN 10 KASIM MESAJI 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısı ile bir mesaj yayımlayan Mut Sulama Birliği Başkanı Me...

Hava Durumu

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.