HABER ARA


Gelişmiş Arama

Önemli Linkler

EN ÇOK OKUNANLAR

CHP MUT İLÇE KADIN KOLLARINDA OLAĞANÜSTÜ KONGRE

CHP MUT İLÇE KADIN KOLLARINDA OLAĞANÜSTÜ KONGRE

Tarih 14 Ocak 2014, 12:57 Editör

12 Ocak Pazar günü CHP İlçe Örgütü Kadın Kolları Olağanüstü Kongre yaparak yeni Kadın Kolları Seçimi yaptı.

12 Ocak Pazar günü CHP İlçe Örgütü Kadın Kolları Olağanüstü Kongre yaparak yeni Kadın Kolları Seçimi yaptı.Olağanüstü Kongre ye, Mersin İl Kadın Kolları Başkanı ve yönetimi,çeşitli ilçelerin kadın kolları başkanları ve CHP Kadın Kolları MYK üyesi Nurlu Erkan katıldı.

                Kongreye İlçe Başkanı’nın konuşması ile başlandı.Ardından Mersin İl Kadın Kolları Başkanı’nın konuşması ile devam etti.İl Kadın kolları başkanı aynı zamanda Mezitli Belediye Başkan Aday Adayı olduğundan,ben kendi derdime düşmüşüm,Mut’tan banane havasında bir konuşma yaptı.Tabiri caizse karşısında oturan MYK üyesine şovunu güzelce yaptı.Bol bolda alkış aldı.Ardından konuşma yapan MYK üyesi Nurlu Erkan da bir konuşma yaparak ,adaydan ve ilçe başkanından belediye meclis üyeliği sıralamasında %33 kadın kotasına uymaları konusunda ricada bulundu.Söz almış varsayıyorum dedi.

                Son olarak söz alan Chp Mut Belediye Başkan Adayı Aslan Küçük ise bayanlara projelerinden bahsetti.Kadınlarla ilgili vurguladığı en önemli projelerinden Kadın Sığınma Evi  ve kuracağı fabrikalardaki istihdam imkanları CHP’li kadınlar tarafından ilgiyle izlendi.Belediye Meclis Üyesi sıralamasında kadın kotasına uyacağını hatta kotayı aşacağını belirtti.Keşke tamamı veya çoğunluğu bayan olsa,keşke ilerde bayan belediye başkanımız olsa sözleri ile bol bol alkış aldı. Kim seçilirse seçilsin uyumlu bir şekilde çalışacağını söyleyerek, yeni kadın kollarına başarılar diledi.

Bilindiği gibi, daha önceki Kadın Kolları Başkanı Zinnet Özkan ve yönetimi ilçe başkanı Mehmet Saydam tarafından görevden alınmıştı. Seçim öncesi CHP kadın kolları arasında var olan çatışma ilçe başkanının yeni kadın kolları başkanı olarak  Doğanay Doğan’ı ataması ile daha da büyüdü. Ve ilçe yönetimi olağanüstü kongre yaparak seçime gitmeye karar verdi. Olağanüstü kongrede Meliha Seymen ve Doğanay Doğan’ın yarışması beklenirken, ortaya atılan aday Doğanay Doğan’ın ben “Aslan Küçük” e oy vermeyeceğim söylentisi, geçmişten bu yana var olan ilçe yönetimi ve belediye başkan adayı çatışmasının yeniden alevlenmesine neden oldu. Netice de ilçe yönetimi ve Kadın Kolları Başkan Adayı Doğanay Doğan’ın ısrarcı davranışlarına tahammül edemeyen ve seçim öncesi gerginlik olmasını istemeyen aday Meliha Seymen olgun bir davranış sergileyerek adaylıktan çekildi. Kadın kolları başkanı tek liste seçime giden Doğanay Doğan oldu .Olağanüstü kongreye katılım azdı,518 üyenin 108 tanesi oy kullandı. CHP Mut ilçe örgütünün yeni kadın kolları başkanı Doğanay Doğan oldu. Olağanüstü kongre de katılımın daha fazla olması beklentileri üyeler tarafından hayal kırıklığı olarak nitelendirildi. Bazı çevreler tarafından ise; Belediye Başkan adayları ön seçimlerinde etik olmamasına rağmen açıkça Aslan Küçük’e karşı Servet Karaman’ı destekleyen İlçe Başkanı için ,kadın kolları seçiminde kendi listesini dayatarak o zamanki yenilginin rövanşını aldığı şeklinde değerlendiriliyor.

Bize göre CHP Mut ilçe başkanı her ne kadar kürsülerde mangalda kül bırakmasa da, gerek belediye başkanlığı aday adaylığı önseçimlerinde tarafsız olması gerekirken açıkça Servet Karaman’ı desteklemesi, gerekse Kadın Kolları Seçiminde yine belirli bir adaya taraf olması bir hatadır.Bir partinin ilçe başkanı tarafsız ve demokratik olmalıdır. Sözleriyle hareketleri uyumlu ve tutarlı olmalıdır. Üst üste yapılan bu hatalar kendisine olan inancı ve güveni sarsmıştır. İktidara koşan bir partinin ilçe başkanı olarak kendisini medenice eleştiriyoruz. Taktir halkındır.

 muthaberturu.com

Bu haber 1494 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Mut Haberleri

Okul yollarına yürümeye başladığımız

Okul yollarına yürümeye başladığımız Mut Sulama Birliği Başkanı Mehmet DOĞAN, Öğretmenler günü mesajı: Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan...

DOĞAN'IN 10 KASIM MESAJI

DOĞAN'IN 10 KASIM MESAJI 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısı ile bir mesaj yayımlayan Mut Sulama Birliği Başkanı Me...

Hava Durumu

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.