HABER ARA


Gelişmiş Arama

Önemli Linkler

EN ÇOK OKUNANLAR

CHP GENEL MERKEZİ'NDE MERSİN EYLEMİ

CHP GENEL MERKEZİ'NDE MERSİN EYLEMİ

Tarih 08 Ocak 2014, 13:05 Editör

Yüzlerce partili 'önseçim istiyoruz' diye slogan attı

    3 Dönemdir belediye başkanı olan Macit Özcan’ın dördüncü dönem için de CHP’nin adayı olarak ilan edilmesine karşı çıkan bir grup CHP’li, dün akşam saatlerinde Ankara’ya hareket etti.

Tevfik Sırrı Gür Stadı önünde toplanan grup, stat önünde 'Mersin'i satmadık sattırmayacağız', 'Mersinliler Mersin'e sahip çıkıyor' pankartı açtı. Macit Özcan'ın yeniden aday gösterilmesine tepki gösteren grup, taleplerini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na iletmek ve önseçim talebinde bulunmak için Ankara’ya hareket etti. Tarsus, Silifke ve Anamur’dan da partililerin destek verdiği eylem kapsamında gruplar 40 otobüsle Ankara'ya gitti.

Grup adına açıklama yapan avukat Yeşim Dağgeçen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve genel merkez yöneticileri ile yaptıkları önceki görüşmelerde Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı konusunda değişimin olacağının gündemde olduğunu belirterek, “Bu güven ve inançla Büyükşehir Belediyesi aday adaylarımız aylardır çok yoğun çalışmalar yaptılar. Halka yönelik bütün çalışmalarımızda, toplumun tüm dışlanmışları, yerel dinamikler ve sivil toplum örgütleriyle yapılan görüşmelerde değişim ve yeni CHP'den bahsedilerek, kentte heyecan yaratıldı” dedi.

Genel merkezin yeniden Macit Özcan kararı aldığını söyleyen Dağgeçen, “Ne yazıktır ki genel merkezimiz anket sonuçları dayatmasıyla rasyonel olmayan, Mersin halkının taleplerinde karşılık bulmayan, enerjisini ve motivasyonunu yitirmiş, yerel yönetim anlayışında vizyonu bulunmayan ve eskimiş bir aday ile çıkma kararı aldı. Sembolik olarak burada bulunan binlerce kişi, Mersin'deki on binlerin sesidir. Mersin ve Mersin halkının geleceği üzerine kurulan bu oyunu bozun. Toplumun tüm kesimlerinde, seçimin mevcut aday ile alınamayacağı algısı nettir. Alınan bu yanlış kararın düzeltilmesi adına buradayız” diye konuştu.

Mersinli CHP’liler, bu sabah erken saatlerde Ankara’ya ulaştılar ve CHP Genel Merkezi önünde bir araya geldiler. Bir grup Genel Merkeze girerken, bir grup da parti binası önünde bekledi. “Mersinliler Mersin'e sahip çıkıyor” yazılı pankart açan CHP’liler,  “Mersin burada milletvekilleri nerede”, “Eskiler görevde, değişim nerede”, “Önseçim istiyoruz” şeklinde sloganlar attılar. İçerde görüşmeler sürerken yüzlerce partili genel merkez binası önünde davul zurna eşliğinde halaylar çekti. 

Bu haber 899 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyasi Haberler

Turgay Özdemir de CHP İlçe Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

Turgay Özdemir de CHP İlçe Başkanlığı için adaylığını açıkladı. “KOLTUĞA YAPIŞMAM.” Atatürk’ün kurduğu CHP’nin, çok köklü bir kitle partisi olduğunu dile getiren Özdemir, “Geçm...

ilçe kongreleri 8 Şubat'ta

ilçe kongreleri 8 Şubat'ta Mersin’de CHP’nin merkez Yenişehir ve Toroslar ile Tarsus, Gülnar ve Mut ilçe örgütleri görevden alındı. CHP Mersin...

Hava Durumu

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.