HABER ARA


Gelişmiş Arama

Önemli Linkler

MERSİN CHP'DE İstemihan Talay Macit Özcan YARIŞI

MERSİN CHP'DE İstemihan Talay Macit Özcan YARIŞI

Tarih 27 Haziran 2013, 19:45 Editör

Mersin CHP'de Büyükşehir Belediye başkan adaylığı yarışı kızıştı..

Eski bakan İstemihan Talay 2 Temmuz da aday adaylığını resmen açıklıyor.

Talay isminin dolaşıma girmesi ile birlikte Mersin CHP siyasetinin kartları yeniden karılıyor.

ÖZCAN YENİDEN ADAY 15 Yıldır Mersin Büyükşehir Belediye başkanı olan Macit Özcan’ın yeniden aday olacağını açıklaması ile birlikte, adaylık süreci yeni bir aşamaya evrimleşmişti. Bilindiği gibi Özcan’dan önce Yeminli Mali Müşavir Ahmet Akın ile İnşaat mühendisi Serdal Kuyucuoğlu aday adayı olduklarını açıklayıp, çalışmalara başlamışlardı. Bu arada eski Kültür bakanı ve CHP parti Meclisi üyesi Fikri Sağlar’da önce basınla sonra muhtarlarla kahvaltılarda buluştu. Ardından hemen tüm ilçe örgütlerini gezdi. Sağlar, aday adayı olduğunu bir türlü açıklamadı ama bu yönde güçlü sinyaller verdi.. İSTEMİHAN TALAY DEVREYE GİRDİ Öte yadan CHP Millitvekilleri Vahap Seçer ile Aytuğ Atıcı’nın da köy köy dolaşmalarına dikkat çeken gözlemciler, onlarında aday adayı olduğunu dile getiriyor.. İşte tam da bu sırada İstemihan Talay’ın Büyükşehir aday adayı olacağı söylentileri dolaşmaya başladı.. Ufukturu.net İstemihan Talay’a ulaştı ve adaylıkla ilgili açıklama aldı. Talay mealen şunları söyledi: “Büyükşehir’in sınırlarının genişlemesi ile birlikte yeni bir durum değerlendirilmesi yapılması gerektiğini düşündüm. CHP’nin Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kaybetmemesi için aday adaylığını gündeme getirdim. Çünkü sınırlar genişleyince seçmen kitlesi de değişti. O nedenle aday adayı oluyorum” dedi. 2 TEMMUZ’DA AÇIKLIYOR Eski kültür bakanı İstemihan Talay, 2 Temmuz’da Mersine gelerek CHP il binasında aday adaylığını resmen açıklayacak. Ardından CHP ilçe örgütlerini ziyaret ederek, neden aday adayı olduğu konusunda örgütleri bilgilendirecek.. Gelen bilgilere göre, Talay’ı karşılamak için çok büyük bir konvoy hazırlığı yapılıyor. Mersin merkez olmak üzere tüm ilçelerde Talay’la birlikte çalışan ekipler oluşturuldu. Editör analizi: Bu gelişmeler karşısında Mersin siyaseteninde kartlar yeniden karılıyor. Çok uzun bir süre Macit Özcan’la birlikte olan Talay’ın Büyükşehir aday adayı olması, siyasetin dengelerini alt üst etti. Öte yandan Fikri Sağlar’ın da aday olabileceğini ortaya koyması da önemli bir gelişme olarak not etmek gerekiyor. Mersin CHP’de sıcak bir yaza girildi.. Bütün bu çalışmalardan CHP kazançlı çıkar. Çünkü aday olmayı düşünen Büyükşehir aday adayları her gün ilçe, belde ve köyleri geziyorlar. Bu da CHP tabanının harekete geçiriyor.

Bu haber 319 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Özel Haber

Faturanın yüzde 20'sini geri alabilirsiniz

Faturanın yüzde 20'sini geri alabilirsiniz Elektrik faturası içinde yer alan ve kayıp-kaçağın da içinde olduğu 5 kalemle ilgili olarak Yargıtay “Aboneden tahs...

BEN KOVULMAYA HAZIRIM (İKİ)

BEN KOVULMAYA HAZIRIM (İKİ) FREN: Basın yönetici İdareci ve Toplumun frenidir demişti Mut Belediye Başkanı Sayın; Nebi Yılmaz.

Hava Durumu

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.