HABER ARA


Gelişmiş Arama

Önemli Linkler

EN ÇOK OKUNANLAR

DOĞAN'IN 10 KASIM MESAJI

DOĞAN'IN 10 KASIM MESAJI

Tarih 09 Kasım 2016, 10:18 Editör

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısı ile bir mesaj yayımlayan Mut Sulama Birliği Başkanı Mehmet DOĞAN mesajında su ifadelere yer verdi.

DOĞAN, mesajında, Gazi Mustafa Kemal'i ölümünün 78. yıldönümünde saygıyla yad ettiğini ifade etti. Atatürk'ün, övgüye değer birçok üstün meziyeti şahsında toplamış büyük bir fikir ve devlet adamı olduğuna dikkat çeken DOĞAN, ileri görüşlülüğü, irade ve cesareti, azim ve kararlılığı ile de dünya tarihinin unutulmaz komutanları arasında yerini almış askeri bir deha olduğunu kaydetti. Milleti için sayısız hizmetinin yanında dünya barışını ve insanlık idealini daima ön planda tuttuğunu ifade eden DOĞAN, şöyle devam etti: "Atatürk, sadece Türk Milletinin değil, dünyanın bütün mazlum milletlerinin sevgi ve takdirine mazhar olmuş, geleceği aydınlatan fikirleri ve dünya görüşü ile yüzyılın yetiştirdiği bir dahi olarak tarihe geçmiştir. Ata'nın kurduğu ve 'en büyük eserim' diyerek gelecek nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, yüksek bir değer olarak ilham kaynağımız olmaya devam edecektir. Bizler de milletçe 'Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır' diyen Gazi Mustafa Kemal'in açtığı yolda, var gücümüzle çalışarak ilerlemeye devam edeceğiz. O'nun aramızdan ayrıldığı 10 Kasım 1938 bizler için bir devrin bittiği bir tarih değil, sonsuza dek sürecek Cumhuriyet yolculuğumuzun yeni bir merhaleye geçtiği yepyeni bir tarihi başlangıçtır. Kurtuluş Savaşı'mızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile bütün şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum."

Bu haber 490 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Mut Haberleri

Okul yollarına yürümeye başladığımız

Okul yollarına yürümeye başladığımız Mut Sulama Birliği Başkanı Mehmet DOĞAN, Öğretmenler günü mesajı: Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan...

Av. Abdurrahman Günay, Chp İlçe Başkanı oldu

Av. Abdurrahman Günay, Chp İlçe Başkanı oldu CHP Mut İlçe Örgütü, Olağan Genel Kurulu’nu yaptı

Hava Durumu

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.