HABER ARA


Gelişmiş Arama

Önemli Linkler

EN ÇOK OKUNANLAR

Ödüllü Resim ve SU’logan Yarışması

Ödüllü Resim ve SU’logan Yarışması

Tarih 28 Ocak 2015, 18:26 Editör

Mersin Su ve Kanalizasyon İşleri (MESKİ) Genel Müdürlüğü “22 Mart Dünya Su Günü” etkinlikleri kapsamında “Ödüllü Resim ve Slogan” yarışması düzenliyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 22 Mart Dünya Su Günü kutlamaları kapsamında “Su ve Yaşam” konulu resim ve slogan yarışmaları ile “Su Kıtlığı İle Mücadele, Su Tasarrufu, Suyun Önemi, Su Kaynaklarının Sınırsız Olmadığı, Su ve Hijyen” gibi konular başta olmak üzere su ile ilgili işlenebilecek her konunun öneminin genç nesillere benimsetilmesi hedefleniyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi (MBB) Başkanı Burhanettin KOCAMAZ, Dünya Su Günü etkinlikleri öncesi resim ve slogan yarışmaları hakkında bilgiler verdi.

Suyun öneminin genç nesiller tarafından bilinmesi ve su kaynaklarının temiz kalması konusunda bilgi düzeyinin artırılması gerektiğini belirten Başkan KOCAMAZ: “Ödüllü resim ve slogan yarışması düzenleyerek hayatın her anında ihtiyaç duyulan suya dikkat çekmek ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için “Su ve Yaşam’’ konulu ödüllü Resim ve Slogan yarışmaları düzenliyoruz. Bu yarışma ile hayatın her anında var olan ve hayat fonksiyonlarımızı dengede tutan suyu resimlerle ve sloganlarla anlatıp, suyun temiz kalması, bilinçli ve verimli kullanılması konusunda özellikle öğrenciler başta olmak üzere tüm bireyleri bilinçlendirmeyi hedefliyoruz. 22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle Kurumumuz tarafından Mersin İli ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okulları kapsayan ödüllü resim yarışması 06-09 yaş grubu ve 10-14 yaş gruplarında; ödüllü Slogan yarışması ise 06-18 yaş grubu kategorilerindeki öğrencileri kapsayacaktır.

Ayrıca Resim Yarışmasının Jüri Başkanlığını Dünyaca Ünlü Sanatçı Ahmet YEŞİL’in yapacak olması Kurumumuzun sanata ve sanatçıya verdiği önemin göstergesidir” dedi.

Yarışmaya katılmak isteyenler http://www.meski.gov.tr/ adresinden şartnamelere ulaşabileceklerdir. Katılımcıların, 06 Mart 2015 tarihine kadar MESKİ Genel Müdürlüğü Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü’ne çalışmalarını getirmeleri gerekmektedir. Bu haber 743 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

YÖRESEL-Haberler

MESKİ tüm abonelerden, abonelik bilgilerini güncellemelerini istedi

MESKİ tüm abonelerden, abonelik bilgilerini güncellemelerini istedi Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü Turgut Aybak, yasa gereği Mersin il sı...

1o Gün Sonra 2 İŞÇİNİN CENAZESİ ÇIKARILDI

1o Gün Sonra 2 İŞÇİNİN CENAZESİ ÇIKARILDI 2 İŞÇİNİN CENAZESİ ÇIKARILDI Karaman'ın Ermenek İlçesi Pamuklu Köyü yakınlarında 18 işçinin mahsur kaldığı ...

Hava Durumu

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.