HABER ARA


Gelişmiş Arama

Önemli Linkler

EN ÇOK OKUNANLAR

Turgay Özdemir de CHP İlçe Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

Turgay Özdemir de CHP İlçe Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

Tarih 28 Ocak 2015, 16:05 Editör

“KOLTUĞA YAPIŞMAM.”

Atatürk’ün kurduğu CHP’nin, çok köklü bir kitle partisi olduğunu dile getiren Özdemir, “Geçmişte kurulan bir çok siyasi partiye baktığınız zaman, saman alevi gibi bir çok parti vardı. Şu anda tabelaları dahi kalmadı. AKP’nin de tabelasının kalmayacağı günler çok yakın. Ancak 91 yıllık CHP ben yokken vardı, ben yokken de var olmaya devam edecek. Eğer başarılı olamazsam koltuğa yapışıp kalmayacağım. Başkalarının önünü açacağım” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mut İlçe Örgütü, 14 Şubat’ta yapılacak seçimli kongreye hazırlanıyor. Nurşen Özkan’ın ardından, Turgay Özdemir de CHP İlçe Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

CHP Mut İlçe Örgütünde, Olaganüstü Genel Kurula kadar Fatma Aysel Eğilmez Başkanlığında geçici yönetim atanmasının ardından, kongre tarihi bellli oldu. 14 Şubat’ta yapılacak olan ve İlçe Başkanı ile Yönetim Kurulu Üyelerinin seçimlerinin yapılacağı kongre için, adaylar da ortaya çıkmaya başladı. Nurşen Özkan’ın kongrede aday olacağı öğrenilirken; ilçede esnaflık yapan Turgay Özdemir de, bu yöndeki çalışmalarına başladı.

 

ÖZDEMİR İDDİALI

CHP Mut İlçe Başkanlığına aday olduğunu ve bu yönde çalışmalarına başladığını açıklayan Turgay Özdemir, iddialı konuştu. Özdemir, “CHP İlçe Başkanı olursam; 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde, Mut’ta CHP’yi birinci parti haline getiremezsem istifa ederim. Bu iddiayla yola çıktım” dedi.

“SOL İKTİDARA İHTİYAÇ VAR.”

Açıklamalarına, geçmişte partiye hizmet eden herkese teşekkür ederek başlayan Özdemir; şöyle konuştu: “Bu partiye gönül veren herkese kapımız açık olacak. Ayrıca partimize yeni kişiler katmak için çalışacağız. Kimseyi eleştirmeden; halkımızla birlik olma, beraberlik olma zamanı. İnsanlara umut olup, hem genelde hem yerelde iktidar olmamız gerekiyor. Yunanistan’da sol iktidara geldi. Bizim de, ülke çapında ve Mut yerelinde bunu başarmamız gerekiyor.”

“KOLTUĞA YAPIŞMAM.”

Atatürk’ün kurduğu CHP’nin, çok köklü bir kitle partisi olduğunu dile getiren Özdemir, “Geçmişte kurulan bir çok siyasi partiye baktığınız zaman, saman alevi gibi bir çok parti vardı. Şu anda tabelaları dahi kalmadı. AKP’nin de tabelasının kalmayacağı günler çok yakın. Ancak 91 yıllık CHP ben yokken vardı, ben yokken de var olmaya devam edecek. Eğer başarılı olamazsam koltuğa yapışıp kalmayacağım. Başkalarının önünü açacağım” şeklinde konuştu.

“EKİBİM HAZIR.”

CHP’de 14 Şubat’ta yapılacak kongresi için yaptığı çalışmaları da anlatan Turgay Özdemir, birlikte çalışacakları ekibi kurduğunu ve çalışmalara devam ettiklerini kaydetti. Özdemir, “Toplumun her kesimine hitap edebilecek, partiyi bütünleştirecek arkadaşlarla yola çıkmış bulunuyorum. 14 Şubat’ta CHP’nin buluşma, birleştirme, dayanışma kongremize tüm halkımız davet ediyorum. CHP’deki bu önemli göreve talip olan veya olacak olan tüm arkadaşlarıma sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bu demokrasi şöleninde kendilerine başarılar diliyorum. Kim kazanırsa kazansın, kazananın yine CHP olacağına inancım tamdır” dedi.  

Kongrenin hayırlı olmasını dileyen Özdemir, açıklamasını sonlandırdı. 

TURGAY ÖZDEMİR, KİMDİR? 

01.07.1975 Mut Elmapınarı Mahallesi doğumlu. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi mezunu. 1999-2002 yılları arasında CHP Gençlik Kolu Başkanlığı yaptı. CHP’de aktif olarak çalıştı. 10 yıl Çınaraltı Parkı işletmeciliği yaptı. Evli ve iki çocuk babası. Eşi kamuda memur olarak çalışmakta.

Bu haber 1216 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyasi Haberler

ilçe kongreleri 8 Şubat'ta

ilçe kongreleri 8 Şubat'ta Mersin’de CHP’nin merkez Yenişehir ve Toroslar ile Tarsus, Gülnar ve Mut ilçe örgütleri görevden alındı. CHP Mersin...

İŞTE DAVUTOĞLU'NUN ÖNÜNDEKİ SON ANKET!!!

İŞTE DAVUTOĞLU'NUN ÖNÜNDEKİ SON ANKET!!! 2014 yerel seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerini en yakın tahmin eden araştırma kuruluşu olan, MAK Danışmanlık ...

Hava Durumu

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.