HABER ARA


Gelişmiş Arama

Önemli Linkler

EN ÇOK OKUNANLAR

ilçe kongreleri 8 Şubat'ta

ilçe kongreleri 8 Şubat'ta

Tarih 22 Ocak 2015, 22:27 Editör

Mersin’de CHP’nin merkez Yenişehir ve Toroslar ile Tarsus, Gülnar ve Mut ilçe örgütleri görevden alındı. CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, görevden alınan ilçe örgütlerinin yerine Genel merkez tarafından geçici kurullar atandığını belirterek, ilçe kongrelerinin 8 Şubat 2015 tarihinde yapılacağını bildirdi.

 CHP İl Başkanı Özyiğit, görevden almalarla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. CHP Mersin il yönetiminin, göreve geldiği günden bu yana yürüttüğü çalışmalarda, özellikle ilçe örgütleri üzerinde değerlendirmeler yaptığını ifade eden Özyiğit, bölgelerinde görevlendirilen yönetim kurulu üyelerinin, raporlarını Yönetim Kurulu’na sunduklarını kaydetti. Özyiğit, “2015 seçimlerinin ülkemiz ve partimiz açısından önemi düşünüldüğünde, duygusallığa yer vermeden, objektif kriterlere göre yapılan değerlendirmelerde, destek sağlanması gereken örgütlerde destek sağlanması yoluyla, delegenin iradesine başvurulması gereken yerlerde de sandık konularak en kısa sürede ilçe kongrelerine gidilmesi kararlaştırılmıştır” dedi. Amaçlarının, 2015 genel seçimlerine kısa bir süre kala dinamik, enerjik ve daha geniş kitlelere hitap eden bir yapıyı oluşturmak olduğunu vurgulayan Özyiğit, “Unutulmamalıdır ki, gelen de giden de Cumhuriyet Halk Parti’lidir ve iradeyi Cumhuriyet Halk Partisi üyelerinin seçtiği delegeler koyacaktır. Aday olmak isteyen her CHP’liye sandık açık olmakla birlikte, dileğimiz tek bir listede uzlaşılarak, bizleri birlik, beraberlik içerisinde seçime taşıyacak bir uzlaşı yönetiminin olmasıdır. Bunun için 8 Şubat’ta yapmayı planladığımız ilçe kongrelerinin ismini ‘Birlik, Beraberlik Kongreleri’ olarak ilan etmek istiyoruz. 
 
  Bugüne kadar görev yapıp, partimize emek veren, hizmet eden, maddi-manevi destek sağlayan yönetici arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyor, aldığımız kararların partimizin geleceğine olumlu yansımasını diliyorum. Bu doğrultuda Yenişehir, Toroslar, Tarsus, Gülnar ve Mut İlçe Örgütleri görevden alınmış ve İlçe Geçici Kurul atanmıştır” ifadelerini kullandı. Özyiğit, 5’er kişiden oluşan İlçe Geçici Kurullarında Yenişehir’de Ali Bozok, Toroslar’da Burhanettin Erdoğan, Tarsus’ta Sıtkı Dev, Mut’ta Fatma Aysel Eğilmez, Gülnar’da da Mehmet Yılmaz’ın İlçe Geçici Kurul başkanlığına atandıklarını bildirdi.

Bu haber 700 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyasi Haberler

Turgay Özdemir de CHP İlçe Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

Turgay Özdemir de CHP İlçe Başkanlığı için adaylığını açıkladı. “KOLTUĞA YAPIŞMAM.” Atatürk’ün kurduğu CHP’nin, çok köklü bir kitle partisi olduğunu dile getiren Özdemir, “Geçm...

İŞTE DAVUTOĞLU'NUN ÖNÜNDEKİ SON ANKET!!!

İŞTE DAVUTOĞLU'NUN ÖNÜNDEKİ SON ANKET!!! 2014 yerel seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerini en yakın tahmin eden araştırma kuruluşu olan, MAK Danışmanlık ...

Hava Durumu

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.